18 lutego 2010

Dyskryminacja Głuchych w Polsce
odsłona nr 1.


Telewizja Polska S. A. jest największym przedstawicielem masmediów w kraju potocznie określanych jako"czwarta władza". Zasięg, dostępność oraz siłę opiniotwórczą jaką posiada nie można porównać z niczym.
Telewizja powinna być przede wszystkim nośnikiem i propagatorem wszelkiego rodzaju działań, myśli i cnót mogących jak drogowskaz wskazywać wszystkim drogę do dobrego, ludzkiego postępowania. Wiele programów publicystycznych, kulturalnych i edukacyjnych walczy z niesprawiedliwością oraz brakiem zrozumienia i nietolerancją społeczną.

Od 15 lutego 2010 roku z uwagi na tzw. cięcia budżetowe ta sama gloryfikowana TVP podjęła decyzję o zawieszeniu na czas nieokreślony emisji napisów dla niesłyszących w programie informacyjnym "Teleexpress".
Programy informacyjne z teletekstem są dla Nas źródłem informacji, swojego rodzaju oknem na świat. Kolejnym oknem, które zostało dla Nas zamknięte przez słyszących decydentów "czwartej władzy".
Patrząc na misyjne cele Telewizji Polskiej i porównując je do działań względem głuchych obywateli nie przychodzi mi nic do głowy, jak otwarcie napisać: hipokryzja połączona z jawną dyskryminacją. Dyskryminacją z którą TVP tak zawzięcie walczy tworząc swój wspaniały wizerunek.

Myśl dla Zarządu TVP S.A.:
„Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?"
Łk 6, 41

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz